preloader
ویرایش محتوا

درباره ما

کلینیک شاهان بر این باور است که آموزش تکنولوژی های بروز دنیای پوست و مو موجب ارتقا کیفیت در ارائه خدمات می باشد.

با ما تماس بگیرید

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT

 • خانه
 • -
 • مقاله
 • -
 • کاشت مو به روش SUT
کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT چگونه است ؟

ویژگی بارز این تکنیک استفاده از ابزارهای مدرن و میکروموتورهای اتوماتیک است. در روش‌های دیگر کاشت مو مانند کاشت مو به روش FIT از هولدرهای دستی استفاده می‌شود. از آنجایی که این روش توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود، لذا عملکرد سریع تری نیز در پوشاندن طاسی سر نسبت به روش های قبلی خواهد داشت. همچنین تراکم مو در این روش افزایش بهتری داشته است. امروزه استفاده از تکنیک SUT به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو با استقبال قابل ملاحظه ای در میان متقاضیان و متخصصین مواجه شده است، چراکه اسکارهای قابل رویت برای متقاضی به وجود نمی آورد و در مقایسه با سایر تکنیک ها دوره بهبودی کوتاه تری دارد.

از مهمترین ویژگی های این تکنیک، می توان به پایین تر بودن احتمال آسیب رساندن به گرافت های مو توسط جراح اشاره کرد. چرا که فولیکول ها توسط ابزارهای پیشرفته ای از بانک مو متقاضی استخراج می شوند. اگر متقاضی در گذشته از روش های دیگر کاشت مو استفاده کرده و نتیجه مطلوبی دریافت نکرده باشد، استفاده از کاشت مو به روش SUT در صورت داشتن بانک موی کافی برای وی گزینه مطلوب تری خواهد بود.

در مواردی که متقاضی دارای بانک موی متراکم و قابل قبولی باشد، این امکان برای جراح وجود دارد که حتی تا 14000 تار مو برای وی پیوند زده شود، که یک ویژگی ارزشمند در تکنیک SUT است و قابلیت کاشت را تا 3 برابر سایر تکنیک های موجود افزایش می دهد. به طور خلاصه می توان گفت به دلیل ویژگی هایی که این تکنیک دارد، نتیجه کاشت مو بسیار طبیعی خواهد بود و نشانی از کاشته شدن مو بر جای نخواهد گذاشت. این تکنیک در حال حاضر مطلوب ترین روش برای کاشت مو از نظر متخصصین پوست و مو می باشد.

بررسی میزان ریزش مو

مزایای کاشت مو به روش SUT

از آن جایی که کاشت مو به روش SUT تکنیکی کاملا مدرن و تکمیل شده سایر روش هاست ، به همین جهت معایب سایر تکنیک ها تا حد ممکن در این روش برطرف شده است.

 • در کاشت مو به روش SUT، سعی جراح بر آن است تا فولیکول ها را به گونه ای استخراج کند که حداقل میزان بافت پوست سر همراه با آن برداشته شود. به عبارتی انتقال فولیکول ها به تنهایی و بدون اتصال به بقایای بافتی پوست سر این امکان را ایجاد می کند تا در نهایت حداکثر تعداد فولیکول های کاشته شده، رشد کنند و این عامل خود وجه تمایز نتایج حاصل از پیوند مو به روش SUT از سایر تکنیک ها می باشد. ناگفته باقی نماند که ویژگی استخراج فولیکول های خالص در تکنیک FIT نیز تا حدودی صادق است، اما از آنجایی که در روش SUT فرآیند استخراج به طور کامل به وسیله دستگاه های پیشرفته ای انجام می شود، لذا نتایج حاصل از SUT به مراتب بهتر و طبیعی تر خواهند بود.
 • به یاد داشته باشید که در روش SUT متقاضی به هیچ عنوان بیهوش نمی‌شود بلکه صرفا بی‌حسی موضعی در این تکنیک مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در تکنیک SUT، ابزارهایی کاملا اتوماتیک و یشرفته کار استخراج ، جمع آوری ، نگه داری و کاشت فولیکول ها را تحت نظارت جراح انجام می دهد. این دستگاه سرعت فرآیند کاشت را به طور قابل توجهی نسبت به سایر تکنیک ها بالا می برد. همچنین امکان ایجاد خطا و آسیب به فولیکول ها به حداقل خود می رسد. از آنجایی که از پانچ های نوک تیز دستی در این روش استفاده نمی شود، لذا متقاضی درد، خون ریزی و اسکاری را تجربه نخواهد کرد.
 • تکنیک SUT روشی کم‌تهاجمی است و از روش‌های کاشت موی بدون جراحی به شمار می‌آید، لذا شما در این تکنیک درد، خونریزی، بی‌هوشی و بخیه را تجربه نخواهید کرد.
 • دوره‌ی بهبودی یا ریکاوری آن کوتاه است. سوراخ‌های کوچک در بانک مو تا ۷ روز و در ناحیه‌ی گیرنده حداکثر تا ۱۴ روز بعد التیام می‌یابند.
 • بلافاصله بعد از عمل، درد و ناراحتی وجود ندارد یا بسیار کم است.
 • جای زخم یا اسکار ایجاد نمی‌شود.
 • بعد از درمان معمولاً محدودیتی برای انجام فعالیت های روزمره وجود ندارد.
 • در صورت امکان، برداشت مو از مناطقی چون زیر ریش هم در این تکنیک مجاز است.

معایب کاشت مو به روش SUT

معایب در روش SUT به حداقل رسیده است، اما موارد زیر ممکن است برای برخی افراد رخ دهد که معمولاً خفیف بوده و طی چند روز تا چند هفته برطرف می شوند:

 • تورم ناحیه ی پیشانی
 • احساس بی حسی در ناحیه ی اهداکننده که پس از چند هفته ناپدید می شود.
 • رشد نابرابر و با تاخیر در موهای کاشته شده

مراحل انجام کاشت مو به روش SUT

به طور کلی، روش پیوند واحد فولیکولی مدرن یا همان SUT  به صورت زیر انجام می شود:

معاینات بالینی و آزمایشات اولیه

در این مرحله پزشک معاینات بالینی اولیه را انجام می دهد و آزمایشات لازم را تجویز می کند. انجام برخی آزمایشات قبل از کاشت مو، ضروری است. متقاضی کاشت مو لازم است که آزمایشات خواسته شده را انجام داده و نتایج آن را در اختیار پزشک قرار دهد. سپس وضعیت بانک موی شما بررسی می شود. کیفیت بانک مو، عمق ریشه های مو، بررسی کشسانی پوست سر، وضعیت چربی پوست سر، بررسی وضعیت منطقه کاشت و تعداد فولیکول های لازم برای درمان منطقه بی مو، توسط پزشک انجام می شود.

از مزایای کاشت مو با روش SUT این است که  امکان استخراج گرافت های مو بجز سر، از سایر نواحی بدن از قبیل سینه، بازوها و ریش نیز وجود دارد. با استفاده از برنامه های کامپیوتری، طراحی خط رویش مو نیز صورت می گیرد. خط مو در این روش کاشت مو، حالتی کاملا طبیعی دارد. بر اساس این طراحی، تعداد فولیکول های لازم برای کاشت نیز مشخص می شوند. با توجه به تعداد فولیکول های لازم برای کاشت، هزینه کاشت مو نیز در این مرحله مشخص می شود.

طراحی خط رویش مو لیزری

تزریق بی حسی موضعی و استریل پوست سر

بی حسی پوست سر برای از بین بردن حس درد در بیمار انجام می شود. پس از تزریق بی حسی موضعی، بیمار هنگام برداشت و کاشت فولیکول ها درد را احساس نمی کند. پس از اینکه در بررسی ها و معاینات اولیه ناحیه اهدا و کاشت، مشخص شدند. این مناطق ابتدا تراشیده و سپس استریل می شوند.

برداشت مو از منطقه اهدا

پس از تراشیدن و استریل شدن نواحی اهدا و کاشت، در این مرحله با استفاده از دستگاه، گرافت های مو از محل اهدا، استخراج می شوند. تعداد زیادی گرافت در مدت زمان کوتاهی استخراج می شوند. برداشت گرافت ها مرحله بسیار مهمی از کاشت مو است. دقت و مهارت پزشک در این مرحله بسیار مهم است. در صورتی که برداشت مو با دقت و مهارت کافی انجام نشود، امکان آسیب رسیدن به موهای منطقه اهدا و کم پشت شدن آن ها وجود دارد. از طرف دیگر ممکن است فولیکول های برداشت شده آسیب ببینند.

در صورتی که پزشک از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، این مرحله بدون هیچ گونه آسیبی و با کیفیت بالا انجام خواهد شد. بنابراین انتخاب پزشک و کلینیک کاشت مو، نیاز به توجه ویژه دارد. در کلینیک خانه سفید، پزشکان با استفاده از دانش کافی و با برخورداری از دست آورد سال ها تجربه در کاشت مو از بهترین و بروزترین تکنیک ها برای کاشت مو استفاده می کنند. نتیجه تلاش و تجربه تیم پزشکی این کلینیک، درصد بالای رضایتمندی در مراجعه کنندگان و متقاضیان کاشت مو است.

برداشت مو در روش SUT

انتقال و جاگذاری فولیکول ها در منطقه کاشت

فولیکول های برداشت شده از منطقه اهدا، برای کاشت در منطقه کم مو یا طاس آماده می شوند. در ناحیه کاشت، شکافی به عمق حدود ۰/۷ میلی متر ایجاد می شود و فولیکول های برداشت شده در شکاف های ایجاد شده قرار داده می شوند. کاشت فولیکول ها نیز اهمیت زیادی دارند. برای اینکه خط مو پس از کاشت طبیعی تر به نظر برسد، در مناطق خط مو از واحدهای فولیکولی یک تار مویی استفاده می شود. در بخش های عقب تر از خط مو از واحدهای ۲، ۳ و ۴ تار مویی استفاده می شود. در این روش کاشت مو، خط مو کاملا طبیعی به نظر می رسد.

به طور کلی موهای افراد به فرم های تک دانه و یا چند دانه رویش می کنند. اگر دو فرد را در نظر بگیرید که یکی از آنها رویش مو تکی داشته باشد و فرد دیگر رویش مو دوتایی داشته باشد. اگر از هر دو متقاضی ۲۰۰ گرافت مو استخراج شود، برای فرد اول ۲۰۰ تار مو و برای فرد دوم ۴۰۰ تار موی قابل کاشته شدن داریم. بدین ترتیب باید خاطر نشان کرد که متقاضیان با تراکم موی بیشتر باید بانک موی بهتر و قوی تری نسبت به سایرین داشته باشند.

کاشت گرافت های مو در روش SUT

کاندید مناسب کاشت مو به روش SUT

بهترین فردی که می‌تواند به این سوال پاسخ دهد، پزشک متخصص کاشت مو است. در کلینیک تخصصی پوست و مو خانه سفید، مجرب ترین مشاوران شرایط شما را به طور کامل بررسی می کنند و مناسبترین روش با توجه به شرایط شما را برایتان در نظر می گیرند.

 درصورت داشتن شرایط زیر، تکنیک کاشت مو به روش SUT به شما توصیه می شود:

 • متقاضاین مرد که دچار طاسی آندروزنیک در ناحیه سر شده باشند.
 •  در صورتی که ضربه، سوختگی و یا شیمی درمانی منجر به از دست دادن مو شده باشند.
 • در صورتی که پس از بهبودی ابتلا به التهابات پوستی ، متقاضی دچار طاسی موی سر شده باشد.
 • وجود هرگونه کم پشتی و یا طاسی در نواحی دیگری چون ابرو، مژه، سبیل، ریش، نواحی تناسلی و سینه

اگر چه که کاشت مو به روش SUT یک جراحی با حداقل تهاجم ممکن است؛ اما باز هم یک نوع جراحی ماینور محسوب می‌شود. لذا وجود برخی شرایط پاتولوژیک می‌تواند موجب بروز مشکلاتی برای متقاضی شود.

درصورت داشتن شرایط زیر، تکنیک کاشت مو به روش SUT به شما توصیه نمی شود:

 • متقاضیانی که دارای طاسی هستند ولی این طاسی الگوی مشخصی ندارد.
 • ابتلا به دیابتی که کنترل نشده باشد.
 • در صورتی که متقاضی التهابات کنترل نشده ای داشته باشد.
 • در صورتی که متقاضی مبتلا به پرفشاری خون بوده و درمانی صورت نگرفته باشد.
 • متقاضیانی که مشکلات انعقادی خون همچون هموفیلی باشند.
 • در صورتی که متقاضی سابقه حساسیت به داروهای بی حسی را ذکر کند.
 • متقاضیانی که به بیماری‌های عفونی ویروسی مانند ایدز و هپاتیت مبتلا باشند.

به همه متقاضیان کاشت مو توصیه می شود سوابق پزشکی و درمانی خود را با پزشک مشاور کلینیک در میان بگذارید تا در صورت وجود هرگونه مشکل، از روش های دیگر برای ترمیم مو های شما عزیزان استفاده شود.

سن کاشت مو به روش SUT

تکنیک SUT  به طور کلی در افراد بالای 25 سال انجام می شود، چرا که الگوهای ریزش مو در افراد جوان به درستی قابل پیش بینی نمی باشد و ممکن است پس از پیوند، همچنان ریزش مو ادامه یابد. در واقع این افراد، برای هیچ کدام از تکنیک های پیوند مو کاندید مناسبی نیستند. البته گاهی پیش می آید که افراد در سنین بالا نیز پس از کاشت مو، دچار ریزش مو شوند. به طور کلی بهترین سن در زنان و مردان ، سنین بالای 30 سال است.

بهترین مرکز کاشت مو SUT در تهران

تمامی افرادی که قصد انجام کاشت مو به روش SUT را دارند ، لازم است تا قبل از انجام آن، به مراکزی مراجعه کنند که سابقه ی طولانی را در این زمینه داشته باشند  و از آخرین تکنولوژی و دستگاه های روز دنیا و داشتن تیم کاشت و متخصصین مجرب بهره مند باشند. انتخاب کلینیک مناسب جهت انجام عمل کاشت مو، نکته بسیار مهمی است که تاثیر بسیاری را در نتایج عمل خواهد داشت. در کلینیک خانه سفید همه متقاضیان کاشت مو به صورت مجزا توسط پزشک مشاور مربوطه در جلسات مشاوره ی پزشکی تحت آزمایش و بررسی قرار می گیرند.

پزشک متخصص پیش از اقدام به کاشت مو، جزئیات کار را برای متقاضی شرح می دهد تا تردید های احتمالی وی در این زمینه به طور کامل رفع شود. سپس از قسمت های مشخص شده سر برای ترمیم، با دوربین های حرفه ای عکس برداری خواهد شد و علاوه بر تشکیل پرونده درمانی، یک مجموعه عکس شامل تمامی مراحل درمان نیز در اختیار هر فرد قرار خواهد گرفت. در جلسه مشاوره، متقاضی می تواند مناسب ترین زمان برای انجام عمل را نیز مشخص کند.

کاشت مو و ابرو شاهان

توصیه های قبل از کاشت مو

در صورت استعمال دخانیات، حداقل ۱ هفته پیش از شروع کاشت مو از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کند. مصرف داروهای خود را به پزشک اطلاع دهید تا در مورد نحوه مصرف آن ها پیش از شروع پیوند مو به شما دستورات لازم را بدهد. داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین از ۱۰ روز قبل باید متوقف شود. همچنین در صورتی که از ترکیبات حاوی ماینوکسیدیل استفاده می کنید، بهتر است تا از ۳ هفته قبل از روز پیوند مو، آن ها را مصرف نکنید.

جهت مطالعه مراقبت های کامل و اقدامات لازم قبل از کاشت مو به صفحه توصیه های قبل از کاشت مو مراجعه فرمایید.

آزمایش های قبل از کاشت مو

۷ تا ۱۰ روز قبل از درمان، بیمار بایستی چندین تست آزمایشگاهی ضروری بدهد:

 1. FBS (BS)
 2. CBC
 3. BUN
 4. CREATININ
 5. PT
 6. PTT
 7. HIV
 8. HbsAg
 9. HbsAb
 10. HCV

نکات مربوط به روز عمل کاشت مو

 • صبح روز عمل، حتما استحمام کنید، اما به هیچ عنوان از شامپو های الکی دار و نرم کننده استفاده نکنید.
 • بسته به تعداد موهای پیوندی، ممکن است جلسه کاشت بین ۴ الی ۸ ساعت طول بکشید، لذا حتما صبحانه ای سبک و بدون کافئین میل کنید.
 •  داروهای مصرفی خود را طبق دستور مشاور کلینیک، مصرف کنید.
 • توجه داشته باشید که بهتر است مو های ناحیه مورد نظر را تا حد ممکن کوتاه کنید.
کاشت مو و ابرو شاهان
کاشت مو و ابرو شاهان

توصیه های بعد از کاشت مو به روش SUT

در زیر به برخی موارد توصیه شده که می بایست بعد از کاشت مو مورد توجه قرار گیرد اشاره کرده ایم. برای مطالعه کامل توصیه های بعد از کاشت به صفحه اختصاصی مراقبت های بعد از کاشت مو مراجعه فرمایید.

 • بیمار بدون هیچ گونه پانسمانی مرخص خواهد شد، و ممکن است نیاز باشد یک کلاه سبک بر سر بگذارد. چندین ساعت استراحت توصیه می شود.
 • به بیمار توصیه می شود، الکل، سیگار یا تنباکو مصرف نکند.
 • در صورت داشتن درد، بیمار ممکن است از آنالژزیک ها مانند پاراستامول، یا پیرالژینوم استفاده کند.
 • کمپرس سرد هم می تواند هر دو ساعت برای چند دقیقه استفاده شود. برای چند روز پس از کاشت مو، زمانی که بیمار می خواهد بخوابد، سر بایستی تقریبا تا زاویه ۴۵ درجه بالا آورده شود.
 • تا سه روز پس از کاشت مو، بیمار ممکن است احساس خارش خفیفی در نواحی عمل شده داشته باشد. احساس بی حسی هم ممکن است چند روز تا چند هفته حس شود.
 • یک روز پس از جراحی، بیمار می تواند سرش را زیر دوش با استفاغده از آب گرم برای ۵ تا ۱۰ دقیقه بشوید، اما نباید قسمت های عمل شده را لمس کند. از حوله یا خشک کن مو استفاده نکنید. سرتان را همانطور که در بالا گفته شد، برای ۴ تا ۵ روز پس از درمان بشویید.
 • ممکن است پیشانی متورم شود، که در بعضی بیماران اتفاق می افتد، و ممکن است تا ۲ تا ۴ روز باقی بماند. در صورت افزایش تورم با پزشک خود تماس بگیرید.
 • از فعالیت خسته کننده ی فیزیکی تا هفته ی دوم ، از شنا کردن در استخر های شنا تا سه هفته، و از قرار قرار گرفتن در معرض نورآفتاب یا روی تخت های حمام آفتاب گرفتن تا ۶ هفته خودداری کنید. بهتر است تا ۳ هفته از محصولات ضد آفتاب استفاده شود.

رشد و ریزش موها بعد از کاشت مو به روش SUT

در طول ۱ تا ۳ روز پیاز های موی کاشته شده ریشه دار می شوند. پس از ۵ روز، شما می توانید از شامپوی بچه استفاده کنید و نواحی عمل شده را به آرامی ششست و شو دهید. زخم ها در طول ۷ تا ۱۴ روز پس از عمل می افتند. از افتادن پیاز های موی کاشته شده همراه با زخم ها نترسید تا زمانی که محل پیوند خونریزی نکند، پیاز های موی کاشته شده در محل درست خود باقی می مانند. موهای کاشته شده تا ۳ ماه رشد می کنند و بعد دچار ریزش می شوند. این تاثیر شوک جراحی است که فولیکول مو پس از آن برای ۱۰ تا ۱۴ هفته وارد فاز استراحت خود می شود. سپس مو شروع به رشد منظم خود می کند. رشد کامل مو پس از کاشت مو ممکن است تا یک سال طول بکشد.

در طول مرحله ی اولیه ی رشد، التهاب خفیفی در اطراف گرفت ها ممکن است به دلیل رشد موهای جدید زیر اپیدرم ایجاد شود، که با تاول های کوچک التهابی خود را نشان می دهد. این التهابات پس از استفاده از کمپرس گرم کاهش پیدا می کند.

 • اسکار ها در ناحیه ی اهداکننده پس از دو هفته به سختی قابل مشاهده هستند علاوه بر این به دلیل رشد موهایی که برای کاشت مو کوتاه شده بودند پوشانده می شوند.
 • فولیکول هایی که به درستی پیوند شده باشند، تا زمان پایان عمر بیمار مو تولید خواهند کرد.
 • پس از تقریبا دو  هفته یک مشاوره ی پیگیری پزشکی مورد نیاز است.

تعداد گرافت توصیه شده برای کاشت در هر ناحیه با روش SUT

 • خط رویش مو : حدود ۲۰۰ الی ۶۰۰ گرافت،
 • پیشانی : حدود ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ گرافت،
 • بخش بالایی سطح سر : حدود ۲۰۰ الی ۷۰۰ گرافت،
 • قسمت فرق سر : حدود ۲۰۰ الی ۹۰۰ گرافت.

میزان گرافت توصیه شده برای هر منطقه از سر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *